Volnočasové aktivity

Na ostrově Roatán je mimo jiné i velký turistický ruch. Celý ostrov je lemován druhým největším a nejkrásnějším korálovým útesem na světě a mimo jiné i proto zde můžete navštívit kupříkladu školu potápění. Nemusíte mít strach, že by vám instruktor nerozuměl, je to totiž čech. Ti z vás, kteří mají z potápění s přístrojem strach, mohou pouze šnorchlovat na menších hloubkách.

Je zde také možnost objednání výletu mangrovovým kanálem s návštěvou místní vyhlášené restaurace na vodě a tou je Hole in wall.

Pro milovníky fauny a flory je na ostrově velké množství zooparků, ale také arboretum a mnoho jiných krásných míst plných exotické květeny se spoustou pozoruhodných živočichů.Každou neděli odpoledne probíhá v nejstarší vesnici Punta Gorda bubnování, při kterém ženy a děti předvádí tance svých předků. Při té příležitosti lze samozřejmě navštívit místní hospůdky, které nabízejí lokální speciality.Na své si mohou přijít i milovníci luxusu a plných pláží. Na západní, více turisticky využívané, části ostrova se rozprostírá mnoho krásných pláží v čele s West Bay, která je každoročně vyhlašována jako desátá nejkrásnější pláž světa. Pro ty, kteří s nabídkou volnočasových aktivit stále nejsou spokojeni, můžeme nabídnout i návštěvu fotbalového utkání místních týmů.